Konkurs "Razem działamy czysto oddychamy"

Utworzono dnia 17.10.2022

Od roku szkolnego 2021/2022 jesteśmy częścią społeczności Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Podjęliśmy już szereg działań związanych z edukacją antysmogową oraz poprawą jakości powietrza w miejscu, w którym żyjemy. Zrealizowaliśmy projekt „Dobra atmosfera -JA decyduję!”.

W tym roku szkolnym kontynuujemy podjęte wyzwanie a pierwszym zadaniem jest udział w konkursie „Razem działamy, czysto oddychamy”

Podejmujemy w naszej szkole ekopozytywne działania, uczymy się i poprawiamy jakość powietrza wokół Nas.

Uczniowie zaangażowani w realizację konkursu wraz z samorządem uczniowskim ogłosili w szkole akcję pod hasłem "Aktywna droga do szkoły". Do akcji mógł dołączyć każdy członek społeczności szkolnej. Na lekcjach techniki w kl. V-VI i informatyki w kl. VII-VIII nauczyciel utrwalał z uczniami przepisy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja została skierowana do wszystkich uczniów klas V-VIII. Uczniowie, którzy jeszcze nie zdobyli uprawnień na kartę rowerową mogli na zajęciach techniki i informatyki przystąpić do egzaminu pisemnego, a po lekcjach do egzaminu praktycznego. Egzamin zdało 10 uczniów.

Uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c uczestniczyli w wycieczce pieszej na Kopę Biskupią (890m n.p.m). Podczas wędrówki drużyny z poszczególnych klas rozwiązywali zadania, w których sprawdzano orientację w terenie, odczytywanie informacji na szlakach, jak prawidłowo zachowywać się podczas wędrówek.  Na trasie uczniowie wskazywali w naturze siedliska różnych gatunków mchów, porostów, paproci, drzew. Na szczycie drużyny rozwiązywały kolejne zadania, podczas których oznaczali czystość powietrza z wykorzystaniem pyłomierza osobistego DUST AIR, rozpoznawali gatunki

Utworzono dnia 17.10.2022, 10:29

Licznik odwiedzin: