PIKNIK EDUKACYJNY - „Dobra atmosfera”

Utworzono dnia 30.05.2022

PIKNIK EDUKACYJNY -  „Dobra atmosfera”

27 maja 2022 r. odbył się w szkole piknik edukacyjny pod hasłem „Dobra atmosfera”. To wspólna inicjatywa Rady Rodziców, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły.  Od rana wspólnie rodzice, nauczyciele i uczniowie dekorowali balonami i bibułą otoczenie szkoły. Nad wszystkim czuwała Pani Beata Trochowska.  Dyrektor szkoły Janusz Bazydło powitał zaproszonych gości: Pana Grzegorza Zawiślaka – burmistrza Prudnika, Pana wiceburmistrza Prudnika Jarosława Szóstkę, Panią Marię Strońską - dyrektorkę Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku, wiceprzewodniczącego rady Miejskiej Pana Edwarda Mazura oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Karolinę Srokę.

Od 8.00 uczniowie klas I-VIII pod opieką wychowawców przygotowywali się do konkursów. Klasy I-III na najciekawszy pomysł i najładniejszy transparent poświęcony ochronie środowiska i „Dobrej atmosferze”.  Konkurs poprowadziła Pani Bernadeta Pałętka. Kl. IV-VII uczestniczyły w rywalizacji na najlepszą klasową prezentację: piosenkę, krótki występ, taniec itp. Starsi uczniowie również przygotowywali hasła i transparenty związane z ochroną środowiska. Konkurs poprowadziła Pani Beta Trochowska.

Komisja w składzie:

p. Karolina Sroka przewodnicząca Rady Rodziców

p. Anna Suszczyńska
p. Agnieszka Witkowska
p. Marianna Krzywda – nauczyciel j. angielskiego
przyznała nagrody (talon na lody) następującym klasom:

w kategorii klas I-III: dla I b, II b i III a

w kategorii klas IV-VIII: dla uczniów klas IV a, IV c, V b , VII b

Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszą pracę plastyczną do utworów Marii Konopnickiej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była Pani Anna Mączka. Nagrodę – pluszaka, otrzymała  uczennica kl. IIIc Lidia Nosal.

Grupa uczniów  przygotowana przez Panią Annę Mulik zatańczyła taniec Jerusalema i porwała do zabawy znaczną część szkoły. Mogliśmy również wysłuchać piosenki „Stop smog” na melodię „Don't worry be happy” do słów, których autorem był Pan Ireneusz Trochowski. Uczniowie zostali przygotowani przez Panią Beatę Trochowską. Dobra atmosfera i świetna zabawa towarzyszyła wszystkim podczas całego pikniku. Uczniowie spontanicznie zatańczyli belgijkę, makarenę i lambadę. Przez cały czas czynna była kawiarenka, którą zorganizowali rodzice z pomocą nauczycielek: Pani Joanna Ulman,  Pani Małgorzatą Reiter i Panią Ewą Rygorowicz. Rodzice wydawali ciasto, soczki i ciepłe napoje. Pan Arkadiusz Kożuszko i Pani Milena Licznar przyrządzali dla chętnych  kiełbaski z grilla. Przy stanowisku z fantami uwijały się Pani Mariola Kałuża oraz Pani Małgorzata Kolek. Każdy mógł wziąć udział w losowaniu fantów, obejrzeć musztrę w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z licealistami z kl III b i nauczycielką Panią Sabiną Wencel z Liceum Medycznego w Prudniku. Rada rodziców nie zapomniała o najmłodszych, dla nich przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, watę cukrową i popcorn.  Starsze dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały samochód policyjne i straży pożarnej. W trakcie trwania pikniku rozegrane zostały zawody sportowe w piłkę nożną. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach klas: IV-VI i VII-VIII Sędziowali Pan Łukasz Kublicki i Pan Zbigniew Sokołowski. Między uczestnikami pikniku przechadzali się Kubuś Puchatek i Chase z Psiego patrolu. W przebraniach wystąpili uczniowie z kl. VIII i uczennice z kl. VII. Pogoda i dobry humor dopisały. Dobra atmosfera udzieliła się wszystkim, jednogłośnie okrzyknięto piknik za udany!

Serdeczne podziękowanie dla Pani Karoliny Sroki – przewodniczącej Rady Rodziców za ogromne zaangażowanie, pomoc i współpracę przy organizacji Pikniku edukacyjnego.

Barbara Tobik

Utworzono dnia 01.06.2022, 18:27