Projekt "Złote Szkoły NBP"

Utworzono dnia 27.04.2021

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w programie Złote Szkoły NBP.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które będą autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

Tematem przewodnim tej edycji jest hasło „Giganci finansów osobistych”

W związku z tym mieliśmy do wykonania trzy zadania:

1) Zadanie: „Spotkanie z ekspertem”;

2) Zadanie: „Lekcja z ekonomią”;

3) Zadanie: „Debata szkolna”

W I edycji 2020/2021 Programu przewidziano następujące nagrody pieniężne

i wyróżnienie/wyróżnienia pieniężne:

1) nagrodę specjalną w wysokości 15 000 złotych brutto,

2) po trzy nagrody w każdej kategorii:

a) za I miejsce – w wysokości 10 000 złotych brutto,

b) za II miejsce – w wysokości 8 000 złotych brutto,

c) za III miejsce – w wysokości 6 000 złotych brutto,

3) wyróżnienie/wyróżnienia w każdej lub w wybranych kategoriach Zadań – w wysokości 4 000 złotych brutto każde, z zastrzeżeniem, że ostateczna decyzja o przyznaniu wyróżnień oraz ich liczbie zależeć będzie od rozstrzygnięcia Komisji.

Termin ogłoszenia przez NBP listy Szkół z Tytułem „Złota Szkoła NBP” oraz listy Szkół, których Drużyny najlepiej zrealizowały Zadania: do 21 czerwca 2021 r.

Naszą szkołę reprezentują uczniowie z klasy VII d: Hanna Sieradzka, Antonina Miklar, Patrycja Gądzik, Łukasz Syska i Eryk Brzuszek oraz z klasy VIII a: Agnieszka Szczepańska, Paulina Piotrowska, Oliwia Sipiora i Julia Szymczak z klasy VIII c.

Koordynatorzy projektu: Kinga Rektor, Wioleta Wróblewska

Zapraszamy do relacji z przebiegu działań w panelu bocznym w zakładce „Złote Szkoły NPB”.

Licznik odwiedzin: