Wycieczka klas ósmych do Nadleśnictwa Opole

im. Marii Konopnickiej

w Prudniku

Wycieczka klas ósmych do NADLEŚNICTWA OPOLE

W ramach projektu „Dobra atmosfera- JA decyduję!”, który jest realizowany w naszej szkole, w dniach 05.06.2022 r.-06.05.2022 r. uczniowie klasy ósmych, wraz z opiekunami,  pojechały na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa w Opolu. Nasi uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach w Izbie leśnej oraz w interaktywnej sali dydaktycznej na temat podstawowych funkcji lasu, leśnego ekosystemu oraz zagrożeń dla lasu. Zajęcia prowadzone były  przez pana Pawła Opalacha- specjalistę służby leśnej. Po interesujących oraz pełnych efektów wizualnych i dźwiękowych opowieściach o leśnym życiu młodzież mogła miło spędzić czas podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa. Na koniec chętni  uczniowie wpisali się do księgi odwiedzających. Zajęcia w Nadleśnictwie miały również na celu zgromadzenie przez uczniów materiału do wykonania plakatu na konkurs, którego celem jest wyłonienie projektu graficznego 4 plakatów, które staną się częścią baneru promującego projekt „Dobra atmosfera- Ja decyduję!”.

Słoneczna pogoda, piękne okoliczności przyrody oraz dużo dobrego humoru i profesjonalnie przygotowane zajęcia sprawiły, że był to naprawdę bardzo miło i pożytecznie spędzony czas.

Wycieczka do Nadleśnictwa w Opolu w ramach projektu edukacyjnego „Dobra atmosfera- Ja decyduję!” została  dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

wychowawca klasy ósmej

Dorota Krajewska