Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół w Prudniku

Świetlicowe dzieci segregują śmieci

 

Kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i jej ochrony rozpoczyna się we wczesnym etapie edukacyjnym. Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci prawidłowego stosunku do otaczającego świata.  W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem: „ Świetlicowe dzieci segregują śmieci” w ramach projektu: „(Ś)mieć jak najmniej – nie za(ś)mieć planety!” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. W zajęciach wzięły udział cztery grupy świetlicowe, łącznie stu uczniów.

Celem zajęć było:

- rozbudzanie świadomości ekologicznej

- przygotowanie dzieci do podejmowania świadomych działań, by ograniczyć ilość odpadów

- kształtowanie umiejętności słuchania i wnioskowania

- wzbogacenie słownictwa o treści ekologiczne

- wdrażanie do zachowania ładu i porządku

Podczas zajęć dzieci nauczyły się w jaki sposób należy segregować śmieci. Poznały kolory odpowiednich pojemników oraz co należy do nich wyrzucać. Poprzez zabawę pt.

„ Znajdź swoje śmieci” mogły sprawdzić swoją wiedzę. Poznały znak recyklingu. Dowiedziały się jakie odpady można przetworzyć oraz jak wykorzystywać niepotrzebne rzeczy do zrobienia czegoś nowego. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną z surowców wtórnych, zwierzątka ( ślimak, rybka, żółw i żabka) z niepotrzebnych płyt CD. Na koniec odbyło się podsumowanie zajęć i wystawa prac, które zostały umieszczone w galerii prac plastycznych naszej świetlicy.

           

 


Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Dziennik elektroniczny

W naszej szkole

W naszej szkole

Slider