ZADANIE 1

W ramach projektu edukacyjnego „Kto środowisko szanuje odpady segreguje” odbyły się w dniach 18 -29 maja 2020r. kolejne zajęcia on-line dla klas IV-VII pod hasłem:
 „Czyste środowisko, to wspólna sprawa!”.

Efektem przeprowadzonych zajęć na platformie Ms Teams były wytwory uczniów i ich dokumentacja fotograficzna oraz swobodne wypowiedzi uczniów (przykładowe uczniów z VI b). Klasa VI d przedstawiła wykonane przez siebie zadanie w formie prezentacji w Power Point. Uczniowie kreatywnie wykorzystali odpady i nadali im ponownie wartość użytkową.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

19.05.2020 r.

KTO ŚRODOWISKO SZANUJE, ODPADY SEGREGUJE

Śmieci nie wolno i nie powinno się wyrzucać na ziemię, albo do byle jakiego najbliższego śmietnika. Właśnie po to są śmietniki do segregacji, aby nie zanieczyszczać środowiska oraz aby nie stwarzać zagrożenia dla przyrody jak i dla ludzi. W dodatku są kolorowe, aby każdy łatwiej zapamiętał jakie śmieci do jakiego śmietnika. Również niekoniecznie trzeba wyrzucać wszystkie śmieci, ponieważ można je wykorzystać do czegoś ciekawego, czyli dać im drugie życie ja znam przysłowie ,,Nie wyrzucaj wykorzystaj” każdy może z tego korzystać. Segregacja jest przydatna i potrzebna, a co najważniejsze nie zagraża przyrodzie środowisku ani ludziom. Nie wolno w ogóle wyrzucać śmieci a co gorsza szkła do miejsc, gdzie jest dużo drzew, ponieważ grozi to pożarem, gdy będzie mocne słońce.

Segregacja dobra akcja.

Kamil M. z VI b

KTO ŚRODOWISKO SZANUJE, ODPADY SEGREGUJE

• Rzucona w lesie butelka plastykowa rozłoży się w ziemi po 500 latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach.
  • Jeżeli każdy z nas wyrzuci na śmietnik tylko jeden słoik to na wysypisko w całej Polsce trafi rocznie 10 tys. ton szkła.
  • W Polsce tylko 222 tysiące ton odpadów komunalnych jest kompostowanych (2%). Dla porównania w Danii, Szwajcarii, Szwecji od 60%-80%.
  • Styropianowa tacka do żywności rozkłada się aż … 500 lat!
  • Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100 watowej żarówki przez 4 godziny.
  • Butelki, torebki śniadaniowe bądź torby na zakupy stanowią ok. 7% masy wszystkich śmieci, ale zajmują dużo miejsca, niemal 30% wszystkich odpadów.

Oliwia K. z VI b

Utworzono dnia 07.07.2020, 16:41