Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół w Prudniku

Świetlicowe dzieci segregują śmieci

 

Kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i jej ochrony rozpoczyna się we wczesnym etapie edukacyjnym. Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci prawidłowego stosunku do otaczającego świata.  W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem: „ Świetlicowe dzieci segregują śmieci” w ramach projektu: „(Ś)mieć jak najmniej – nie za(ś)mieć planety!” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. W zajęciach wzięły udział cztery grupy świetlicowe, łącznie stu uczniów.

Celem zajęć było:

- rozbudzanie świadomości ekologicznej

- przygotowanie dzieci do podejmowania świadomych działań, by ograniczyć ilość odpadów

- kształtowanie umiejętności słuchania i wnioskowania

- wzbogacenie słownictwa o treści ekologiczne

- wdrażanie do zachowania ładu i porządku

Podczas zajęć dzieci nauczyły się w jaki sposób należy segregować śmieci. Poznały kolory odpowiednich pojemników oraz co należy do nich wyrzucać. Poprzez zabawę pt.

„ Znajdź swoje śmieci” mogły sprawdzić swoją wiedzę. Poznały znak recyklingu. Dowiedziały się jakie odpady można przetworzyć oraz jak wykorzystywać niepotrzebne rzeczy do zrobienia czegoś nowego. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną z surowców wtórnych, zwierzątka ( ślimak, rybka, żółw i żabka) z niepotrzebnych płyt CD. Na koniec odbyło się podsumowanie zajęć i wystawa prac, które zostały umieszczone w galerii prac plastycznych naszej świetlicy.

           

 


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

slider

slider

Slider