Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół w Prudniku

ZADANIE 2

Odzyskaj i wykorzystaj.

Ustawiczna edukacja ekologiczna jest koniecznością, a jej naczelnym zadaniem jest dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony. Kształtowanie w społeczeństwie postaw i zachowań proekologicznych staje się pilną potrzebą ze względu na konieczność ograniczania negatywnych konsekwencji środowiskowych, wynikających z wszechstronnej aktywności ludzi. Recykling, segregacja odpadów, surowce wtórne to pojęcia znane wszystkim już od najmłodszych lat. Działania i edukacja w tym temacie zawsze były ważne w naszej szkole. Edukacja dzieci stwarza możliwość oddziaływania na ich najbliższych. I taki też był cel zajęć plastyczno–technicznych z surowcami wtórnymi w roli głównej przeprowadzonych w dniach od 29 maja do 5 czerwca 2020r. Zajęcia „Odzyskaj i wykorzystaj” odbywały się w ramach projektu (Ś)mieć jak najmniej – nie za(ś)mieć planety. Uczniowie wszystkich klas I – III wykonali
z rodzicami w trakcie nauczania zdalnego przepiękne prace, wykorzystując w nich odpady – rzeczy odzyskane i wykorzystane powtórnie. Gromadząc materiały do pracy dokonywali segregacji, zauważali, że nie wszystkie odpady nadają się do ponownego wykorzystania. Zastanawiali się w jaki sposób zapobiegać powstawaniu odpadów. Dochodzili do wniosków, że ograniczenie produkcji odpadów we własnym domu to konieczność i element ochrony środowiska naturalnego.

Dziękuję wszystkim uczniom klas I – III za zaangażowanie w projekt. Jesteście bardzo kreatywni. Gratuluję autorom najciekawszych prac. Wybór był trudny.

Ania Mączka 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

 

 

 

 

 

         

ZDJĘCIA

Utworzono dnia 07.07.2020, 16:58

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

slider

slider

Slider