Turniej matematyczno – sportowy pod hasłem „Nie czas na nudę”

Turniej matematyczno – sportowy pod hasłem „Nie  czas na nudę”

30 września 2022 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej matematyczno – sportowy pod hasłem  „Nie czas na nudę”. Nagrody zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.  Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych prudnickich szkół podstawowych. Uczestnicy wykonywali zadania przy czterech stacjach. Przy pierwszej rozwiązywali zadania matematyczne, a za każde poprawnie wykonane otrzymywali jeden puzzel. Po złożeniu wszystkich powstawał portret Marii Konopnickiej. Przy drugiej stacji układali tangramy i rzucali do kosza kolorowymi woreczkami.  Przy trzeciej budowali z drewnianych klocków domek na podstawie cieni znajdujących się na trzech ściankach. Ostatnie zadanie polegało na przeczytaniu ze zrozumieniem tekstu i przedstawienie jego rozwiązania na dużej kartce. Wszyscy uczestnicy bardzo starali się wykonać zadania jak najlepiej, pracując wspólnie w grupach.

Po podliczeniu zdobytych punktów, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali wyróżnienie. Uczniowie klasy VIIIa wraz z nauczycielkami matematyki, czuwali nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju. Uczestnicy otrzymali nagrody/wyróżnienia oraz dyplomy ufundowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prudniku. Przygotowany został dla wszystkich słodki poczęstunek.

Organizatorzy: nauczycielki matematyki PSP nr 4

Utworzono dnia 05.10.2022, 09:19