Dzień Ziemi w Świetlicy

Dzień Ziemi w świetlicy

Ziemia to nasz wspólny dom! Przypomina nam o tym obchodzony 22 kwietnia każdego roku Dzień Ziemi. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o środowisko, musimy być ekologami.

Każdym obchodom Święta Ziemi towarzyszy hasło przewodnie. W roku 2022 brzmi ono: INWESTUJMY W NASZĄ PLANETĘ. Ma ono zwrócić uwagę na konieczność zmian gospodarczych, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego.

Z tej okazji w świetlicy szkolnej przeprowadzono wiele zajęć dotyczących zagadnień ekologicznych, mających na celu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości i szacunku do przyrody. Uczniowie rozmawiali na temat, jak można szanować naszą planetę. Przypomnieli, co to jest recykling i dlaczego należy segregować odpady. Brali udział w debacie ekologicznej pod hasłem: „Ratujmy przyrodę! Skutki zanieczyszczeń powietrza.” Uczestniczyli w quizie wiedzy ekologicznej i układali rymowanki na temat dbania o naszą planetę.

Podsumowaniem tych działań było wspólne wykonanie plakatu pt. „ZIEMIA – PLANETA NASZYCH MARZEŃ”. Prace ukazały poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości. Wykonane plakaty zostały wyeksponowane w galerii prac w świetlicy i na korytarzu szkolnym.

Małgorzata Reiter

Joanna Ulman