Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół w Prudniku

Wystawa z okazji Świąt Wielkanocnych

Wystawa z okazji Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne, to czas pełen radości z odradzającego się życia. W tradycji chrześcijańskiej jest to najważniejsze święto w roku. Z Wielkanocą związanych jest wiele zwyczajów i obrzędów, które kultywowane są w całej Polsce.

Przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi w świetlicy szkolnej zorganizowana została wystawa, której celem była popularyzacja zwyczajów, kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych.

Ekspozycja była okazją do poznania przez uczniów współczesnych technik tworzenia świątecznych rekwizytów i ozdób. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji na temat zwyczajów i tradycji Wielkanocnych.

Na wystawie zostały zaprezentowane jajka różnego rodzaju, wielkości i pochodzenia – kurze, gęsie, strusie, kacze, przepiórcze, lilipucie, gołębie. Pisanki te zdobione były różnymi technikami – kraszanki, nalepianki, oklejanki, drapanki, decupage, ażurki, malowanki.

Można było też podziwiać na niej palmy tradycyjne i wileńskie, koszyk wielkanocny z tradycyjnymi potrawami świątecznymi (jajka, wędliny, chrzan, masło, sól, chleb oraz cukrowa figurka baranka).

Dodatkowym elementem wystawy były kartki świąteczne, książeczki o tematyce zdobienia pisanek na Ukrainie oraz wizerunki strojów ludowych z różnych regionów Polski.

Nie zabrakło również elementów dekoracyjnych typu – owies, rzeżucha, bukszpan, kwiaty wiosenne- żonkile, forsycje i bratki.

Wystawa była ciekawym wprowadzeniem do Wielkiego Tygodnia, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

 

Joanna Ulman

zdjęcia

Utworzono dnia 28.04.2022, 17:48

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dziennik elektroniczny

W naszej szkole

W naszej szkole

Slider

 

Link do postępowania przetargowego na dostawę artykułów spożywczych do Zespołu Szkół w Prudniku