OBCHODY DNIA KROPKI NA LEKCJACH MATEMATYKI

OBCHODY DNIA  KROPKI NA LEKCJACH MATEMATYKI

15 września 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Uczniowie klas siódmych podczas lekcji matematyki rozwiązywali krzyżówkę której pytania dotyczyły wiedzy matematycznej, a hasło brzmiało Odkryj talent. W klasach czwartych i piątych i szóstych wypełniali  karty pracy, na  których znajdowały się zadania tematycznie związane z obchodzonym świętem. Należało w miejsce kropek wpisać wyniki działań, rozwiązać zadania treścią które dotyczyły obliczania ile sukienek w grochy uszyjemy z określonej ilości materiału oraz połączyć wynik działania z odpowiednią kropką.

Na korytarzu szkolnym została wykonana okolicznościowa gazetka.

Największą popularnością cieszyła się możliwość zrobienia zdjęcia z ramką udekorowaną kolorowymi kropkami.

Niektórzy uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu w ubraniach na których oczywiście widniały kropki.

Nauczyciele matematyki

I. Pachołek, B. Tobik, B. Szarowska