Podaj Łapę

„Podaj łapę!” Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach łatwo wpaść w pułapkę Internetu, który oferuje nam tak wiele rozrywek. Streszczenia lektur, atrakcyjne ekranizacje powodują, że często nie chce nam się sięgnąć po książkę. Postanowiliśmy zadziałać. 30 września 2021 r. – podzieleni na dwa zespoły – przeprowadziliśmy zajęcia pt. „Podaj łapę!”, skierowane do klas IV b oraz IV c. Na początku odczytaliśmy młodszym kolegom opowiadanie „Reks” z tomu „Mikołajek”, po czym uczniowie rozwiązywali ułożony przez nas quiz sprawdzający znajomość lektury. Zwycięzców nagrodziliśmy wafelkami. Następnie podzieleni na 5 grup czwartoklasiści wykonywali przydzielone im zadania – rysowali psa, akcesoria służące do jego pielęgnacji, wypisywali rzeczowniki określające rolę, jaką w życiu człowieka odgrywa pies oraz formułowali zasady, o których trzeba pamiętać podczas opiekowania się pupilem. Wszystkie te elementy pomogliśmy rozmieścić na arkuszach, by stworzyć plakaty będące podsumowaniem projektu. Była to fajna zabawa, choć z drugiej strony musimy przyznać, że praca nauczyciela do najprostszych nie należy – zainteresowanie tematem, utrzymanie dyscypliny i zachowanie cierpliwości to nie lada wyzwanie.

Kółko polonistyczne klasy VI a (Zuzia Ciesielka, Paweł Ebel, Julka Lelicka, Ania Mikrut, Marcin Mikulec, Asia Podróżna)

Utworzono dnia 14.10.2021, 13:46