WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE 2021

Nasze wartości

Jednym z zadań wychowania jest zbudowanie w dziecku mocnego, dobrego charakteru, który zagwarantuje mu sukces w życiu rozumiany jako odpowiednie wykorzystanie swojego potencjału, zbudowanie dobrych i trwałych relacji z innymi ludźmi, dokonywanie odpowiednich wyborów, realizację celów. Charakter to posiadany przez człowieka wewnętrzny system wartości oraz jego konsekwentne praktykowanie w codziennym życiu.

Wartości uczymy się od najmłodszych lat obserwując otoczenie –  rodziców, najbliższe środowisko i całe społeczeństwo wraz z jego kulturą. Nauczone i stosowane wartości budują charakter, który przesądza o tym, kim jesteśmy, jak żyjemy i jak traktujemy innych ludzi. Nasza szkoła przystąpiła do programu “Wychowanie przez czytanie”, którego celem jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. W miesiącu listopadzie w klasie 5a i 5b zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe podczas których uczniowie zapoznali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi takimi jak szacunek, przyjaźń czy samodyscyplina poprzez lekturę opowiadań zawartych w książce “Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie przedstawili graficznie omawiane wartości, a zwieńczeniem ich pracy jest krótki film.

Utworzono dnia 08.12.2021, 14:51