Międzyszkolny Turniej Przyrodniczy

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4                                                            Prudnik, 20 października 2023 r.

im. Marii Konopnickiej

w Prudniku

Protokół wręczenia nagród w Międzyszkolnym Turnieju Przyrodniczym
„Rosnę zdrowo”

20 października 2023 r. w Ekopracowni 2023 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku, dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Opolu oraz NFOŚiGW odbył się Międzyszkolny Turniej Przyrodniczy „Rosnę zdrowo”. W Turnieju uczestniczyli uczniowie z klas V-VI  szkół podstawowych Gminy Prudnik: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku; Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudziczce; Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach; Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance; Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej.  Do Turnieju zostali zakwalifikowani uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania z wykorzystaniem zakupionych, w ramach projektu Ekopracownia 2023, pomocy dydaktycznych. Uczniowie rozpoznawali pospolite gatunki drzew występujących w okolicy, sprawdzali swoje umiejętności przy wykonywaniu i barwieniu preparatów mikroskopowych oraz ich obserwacji i wykonywali rysunki obrazu spod mikroskopu. Nie zabrakło też rywalizacji z wykorzystaniem multimedialnego programu "Didakta" zawierającego ćwiczenia interaktywne, umożliwiające aż trzy warianty zweryfikowania wiedzy: pytania testowe, łączenie w pary, zadania z ilustracjami. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności grając w "przyrodnicze koło fortuny" oraz rozwiązując krzyżówkę „Segregacja odpadów”.
Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz wręczone zostały nagrody za I, II i III miejsce. Udział wzięło 21 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: nauczycielki Tobik Barbara, Rektor Kinga oraz uczniowie: Alicja Bielawiec i Mikołaj Wojtalik oceniła zadania i wyłoniła zwycięzcę.

I miejsce reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej

II miejsce reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku

III miejsce reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance

Nagrody zostały wręczone na zakończenie Turnieju 20 X 2023 r. Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023