Realizacja 18 projektów uczniowskich w klasach siódmych – przyczyny i skutki zanieczyszczeń atmosfery, gleby i wody.

Prudnik, 12 maja 2022 r.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4

im. Marii Konopnickiej

w Prudniku

Realizacja 18 projektów uczniowskich w klasach siódmych
– przyczyny i skutki zanieczyszczeń atmosfery, gleby i  wody.

W maju 2022 r. 68 uczniów klas 7a, 7b, 7c  wykonało 18 projektów na temat przyczyn i skutków zanieczyszczeń atmosfery, gleby i wody. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Dobra atmosfera – JA decyduję!” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Uczniowie klas siódmych zostali zapoznani z ideą projektu uczniowskiego, przedstawione im zostały zagadnienia tematyczne. Zostali zapoznani z zasadami realizacji projektu, sposobem oceniania a także możliwością konsultacji z nauczycielem podczas realizacji projektu. Dobierali się w grupy projektowe a następnie wspólnie wybierali interesujący ich temat. Uczniowie dowiedzieli się również, kiedy nastąpi prezentacja ich projektów na forum klasy i jakie są warunki prezentowania wyników pracy. W każdej klasie podczas prezentacji wybrzmiały informacje na temat: źródeł i zanieczyszczeń powietrza, skutków zanieczyszczeń powietrza, źródeł zanieczyszczeń gleby i skutków zanieczyszczeń gleby, źródeł zanieczyszczeń wody i skutki zanieczyszczeń wody, sposobów oczyszczania i ochrony powietrza, sposobów oczyszczania i ochrony wody, sposobów oczyszczania i ochrony gleby. Po zaprezentowaniu się każdej grupy projektowej słuchacze mogli zadawać pytania osobom realizującym projekt. Uczniowie po prezentacji zostali ocenieni z wykonanej pracy oraz dokonanej prezentacji. Wskazano, jakie elementy pracy miały wpływ na ocenę, jakie pojawiały się błędy, jakie elementy prezentacji miały wpływ na ocenę oraz jakich błędów unikać w przyszłości dokonując prezentacji wyników projektu.

Efekt ekologiczny: wzrost świadomości wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka i ich wpływ na środowisko, wykształcenie cech współodpowiedzialności za dobrą atmosferę

Kinga Rektor – nauczyciel chemii, biologii

Utworzono dnia 19.05.2022, 11:19