Dzień kropki w klasie II a

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II a
   15 i 16 września 2021r. uczniowie klasy 2 a świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia kropki niemal  nas opanowały! Były wszędzie: na naszych ubraniach, na szafkach, na tablicy, na ławkach, na klockach. W trakcie  wychowania fizycznego kropki zamieniły się w piłki ????
Zajęcia rozpoczęliśmy, jak wszystkie klasy I-III, od stworzenia ogromnego plakatu z kropkami. Wszyscy uczniowie w II a malowali farbami kolorowe kropki na ogromnym arkuszu. Po tym dzieci przystąpiły do pracy w czterech grupach,    4-5 osobowych, rozwiązując po 9  zadań.  Miały one na celu rozwijanie kreatywności,  myślenia oraz umiejętność współpracy. Uczniowie tworzyli definicję kropki, zastanawiali się wspólnie, gdzie można spotkać kropki, układali treści zadań tekstowych  z wykorzystaniem kropek i klocków, rysowali wspólnie kropki za pomocą mazaków mocowanych na sznurkach, tworzyli ilustracje  z kropek, zapisywali zdania za pomocą alfabetu Morse’a. wykonywali ćwiczenia z piłkami jako kropkami  Praca w grupach polegała również na przygotowaniu zadań i rozmaitych pytań dla współrywalizujących grup, czyli swoich koleżanek  i kolegów. Nie zabrakło też czasu na wyjaśnianie pojęć: kreatywność, talent, moc, wzajemny szacunek, czy zgodna współpraca.
Przekonaliśmy się, że „taka kropka takie nic, a potrzebna jest na świecie”. Dzień ( a w zasadzie dwa Dni) Kropki” zdecydowanie były  dla nas dniami pełnymi wrażeń i fajną zabawą.

wychowawczyni kl. II a Beata Szeliga-Zwojewska

Utworzono dnia 22.09.2021, 17:24