Projekt - Dobra atmosfera - Ja decyduję

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4

im. Marii Konopnickiej w Prudniku

Dobra atmosfera - JA decyduję! – projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku są autorami zadań do projektu edukacyjnego pn. „Dobra atmosfera -JA decyduję!”. Zadania do projektu opracowały również nauczycielki Publicznego Przedszkola nr3 i Publicznego Przedszkola nr 7 w Prudniku. 30 marca 2022r. Zarząd  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podjął uchwałę o udzieleniu dotacji w wysokości do 38 000zł. Całkowity koszt projektu 42 230,43zł.

Zadaniem priorytetowym jest przedstawienie w atrakcyjny sposób wiedzy na temat przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza, jego wpływu na zdrowie, znaczenia roślin (drzew, porostów) na oczyszczanie powietrza oraz przeprowadzenie szerokiej kampanii edukacyjnej wśród społeczności przedszkolnej, szkolnej i lokalnej o tematyce proekologicznej ukierunkowanej na ochronę powietrza. Odbiorcami naszego projektu aktywnej edukacji ekologicznej pod hasłem „Dobra atmosfera-JA decyduję!” są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-VIII, ich rodzice, opiekunowie, pracownicy administracji i obsługi, odwiedzający stronę szkoły oraz społeczność lokalna- mieszkańcy gminy Prudnik, powiatu  prudnickiego.

Barbara Tobik
Kinga Rektor