XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole po raz trzeci przystąpiliśmy do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie przez kilka tygodni podczas lekcji matematyki przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia. Na korytarzu szkolnym zostały wyeksponowane działania z mnożeniem w zakresie 100.

W klasach IV – VIII ogłoszono konkurs na gazetkę: „Tabliczka mnożenia”.
I miejsce zdobyły  klasy V b i VI a

II miejsce klasa VII c,

III miejsce VII b

Momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzenia egzaminów. Uczennice klasy Vb oraz uczniowie klas siódmych, którzy utworzyli Komisje Egzaminacyjne, sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas III – VIII oraz pracowników naszej szkoły. Zdający losowali 5 pytań egzaminacyjnych.  Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz imienny certyfikat.

Utworzono dnia 13.10.2021, 14:36