O tym się wie ! Fundusz norweski

Utworzono dnia 22.04.2021

Konkurs „O tym się wie!”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „O tym się wie”, którego organizatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastyczno- cyfrowej poświęconej właśnie Funduszom Norweskim oraz ich państwom darczyńcom.

Jedną z drużyn, która przystąpiła do konkursu stanowili uczniowie klasy 7a w składzie: Bartłomiej Bandurowski, Klaudia Ćwir i Weronika Ćwir. Opiekunem była p. Iwona Pachołek. Wykonali oni pracę ( w załączeniu), w której starali się pokazać piękno i walory geograficzne wszystkich krajów tworzących Fundusze Norweskie oraz Polski.

Grupa uczniów "Zakodowani z 2c" pod opieką wychowawcy p. Kamili Zwolińskiej również przygotowała pracę konkursową. Po obejrzeniu filmów dotyczących działalności Funduszów Norweskich, wybrała dwa obszary - edukację i infrastrukturę i postanowiła przedstawić je za pomocą rysunków zamkniętych na planszy do kodowania. Przy tworzeniu obrazów użyto bliskich dzieciom symboli i emotikonek, a pracę zwieńczyło hasło "Marzenia spałniaMY razem. [Praca konkursowa Zakodowani z 2c.gif]

Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Jarosława Tomczyka również wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – cyfrowym „Otym się wie!” dotyczącym Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jest to finansowy wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w zmniejszenie nierówności społeczno – ekonomicznych Europy Środkowej i Wschodniej. W pracach uczniowie przedstawili łagodzenie zmian klimatycznych poprzez realizację inwestycji w zieloną energię i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Licznik odwiedzin: