Śladami Alei Słowa

Utworzono dnia 02.06.2023

Podążając śladami naszej prudnickiej „małej ojczyzny”.

29 maja br. klasa 6a Zespołu Szkół w Prudniku wraz z nauczycielem j. polskiego - Patrycją Kobiałką odbyła nietypową lekcję historii i j. polskiego promującą środowisko naszych lokalnych twórców.

Podążaliśmy śladem makiet z brązu, które znajdują się na ulicach Prudnika. Makiety przypominają nieistniejące już w naszym mieście świątynie, które stały obok siebie,a mianowicie kościół zakonu kapucynów, kościół ewangelicki oraz synagoga żydowska, które zostały odlane jako miniatury z brązu.

Następną atrakcją dla uczniów było przejście przez Aleję Słowa w Parku Miejskim. Miejsce to honoruje poetów związanych z ziemią prudnicką. Podążaliśmy parkowymi alejkami, w które wmurowane zostały mosiężne tablice. Na tablicach widnieje imię i nazwisko autora oraz cytat z jego twórczości. Na płytach znajdują się takie poetyckie osobistości jak: Daniela Długosz-Penca, Zofia Kulig, czy Wojciech Ossoliński.

Kolejna lekcja za nami. Czekamy na następną.